Bez kategorii

Protezy mocowane na implantach stomatologicznych

W dzisiejszych czasach stomatologia odnosi się do zaawansowanej technologii. Umożliwia ona pacjentom odzyskanie pięknego uśmiechu i pełnej funkcji jamy ustnej, nawet w przypadku znacznej utraty zębów. Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie stomatologii są protezy mocowane na implantach. Stanowią one prawdziwą rewolucję w dziedzinie protetyki, oferując pacjentom wygodę, estetykę i funkcjonalność, której nie zapewniały te tradycyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej protezom mocowanym na implantach stomatologicznych i jakie korzyści mogą one przynieść pacjentom.

Czym są implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne to metalowe korzenie. Najczęściej wykonuje się je z tytanu i chirurgicznie wszczepia w kości szczęki lub żuchwy pacjenta. Po zagojeniu się implantu, na jego wierzchołku umieszcza się koronę protetyczną, czyli zęba protetycznego. Dzięki takiej konstrukcji implanty działają jak sztuczne zęby, zintegrowane trwale z kością, co zapewnia stabilność i wygodę użytkowania.

Czym różnią się protezy mocowane na implantach od tradycyjnych protez?

Tradycyjne protezy często opierają się na plastikowej lub metalowej bazie. Musi ona opierać się na dziąśle i wywierać ucisk na tkanki miękkie, co może powodować dyskomfort i problemy z estetyką. Protezy mocowane na implantach nie wymagają tego rodzaju oparcia. Dzięki wsparciu implantów, są one trwale zamocowane, co eliminuje problem z ich przesuwaniem się czy wypadaniem.

Korzyści protez mocowanych na implantach

  1. Naturalny wygląd i komfort. Protezy mocowane na implantach wyglądają i działają jak naturalne zęby. Pacjent może odzyskać pewność siebie, ponieważ protezy są dyskretne i estetyczne.
  2. Lepsza jakość życia. Stabilne i trwałe protezy pozwalają na komfortowe żucie i mówienie, co wpływa pozytywnie na jakość życia pacjenta.
  3. Długotrwałość. Jeśli odpowiednio zadba się o higienę jamy ustnej i regularnie odwiedza dentystę, protezy na implantach mogą służyć przez wiele lat.
  4. Ochrona kości. Implanty stymulują kość szczęki lub żuchwy, pomagając w zachowaniu jej zdrowia i masy kostnej. W przypadku tradycyjnych protez, kość może zanikać z czasem, co prowadzi do problemów związanych z funkcją i estetyką.
  5. Brak ograniczeń w diecie. Osoby noszące protezy mocowane na implantach mogą wrócić do normalnej diety, w której znajdują się twarde i trudne do pogryzienia pokarmy.

Podsumowanie

Protezy mocowane na implantach są innowacyjnym i zaawansowanym rozwiązaniem w dziedzinie stomatologii. Pozwalają na odzyskanie pełnej funkcji jamy ustnej i naturalnego wyglądu uśmiechu. Dzięki stabilności i trwałości implantów, pacjenci mogą cieszyć się komfortem i pewnością siebie przez wiele lat. Jeśli masz problemy z utratą zębów lub tradycyjne nie spełniają Twoich oczekiwań, warto skonsultować się z lekarzem stomatologiem, aby dowiedzieć się, czy protezy mocowane na implantach mogą być odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *